Вход | Регистрация

Секта свідків кредиту - український уряд вірить в транш

06 сентября 2016, 18:05
Володимир
журналист

В останні два тижні українська валюта демонструє вкрай нестійке поведінку - за цей час курс гривні до долара впав більш ніж на 4 відсотки, досягнувши показників піврічної давності. При цьому, за заявами міністрів, приводів для падіння курсу гривні немає, а спостережуваний ефект виникає в зв'язку з сезонним фактором. Загалом, нам розповідають про те, що того, що ми бачимо в реальності, - не існує.

Точно так же прем'єр-міністр Гройсман сьогодні розповів про те, що державний бюджет виконується в повній мірі і необхідність його перегляду немає. Цікаву думку, з огляду на дефіцит, продемонстрований за підсумками першого півріччя. В принципі, проект бюджету спочатку містив значний дефіцит, який повинні були покрити доходи від приватизації та зовнішні позики. Однак ось уже осінь прийшла, а все, чого змогли "наколядувати" з приватизації - це жалюгідні 50 мільйонів гривень. Про кредити взагалі говорити недоречно - замість 2,5 - 4 мільярдів доларів, про отримання яких розповідали в Мінфіні, за фактом отримано 0,0. При цьому, хоча розгляд Українського питання постійно відкладається, Міністр фінансів Данилюк не сумує і вже третій місяць розповідає про те, що уряд розраховує на надходження чергового траншу вже мало не наступного тижня. Ось і тепер - не дивлячись на те, що розгляд питання про виділення грошей призначено на 15-е вересня (і не факт, що питання буде вирішене позитивно), Данилюк вже "по секрету всему свету" розповів про те, що знає дату надходження грошей. Знає але не скаже. Мабуть, боїться наврочити. Ну та це добре - робота в нього така - висловлювати оптимізм і впевненість. Інакше тільки паніка і "всепропало".А між тим час починає все більше підпирати: борги по зарплатах, пенсіях і субсидіях ростуть і чим їх виплачувати - не зовсім зрозуміло. І це не рахуючи того, що потрібно купувати вугілля і газ і для цього потрібно чимало валюти. А тут ще Європа підклала свиню, збільшивши вимоги за мінімальними запасами газу на 2 мільярди кубометрів. Їх зрозуміти можна - бояться несанкціонованих відборів. Адже пропускна здатність труби - вона обмежена, і якщо хтось візьме "трохи для себе", то може не вистачити самим європейцям, а цього ой як не хотілося б. Ось і закручують партнери гайки.

Проте, в рейтингу глав Центробанків (так, є і такий), Валерія Гонтарєва отримала підвищення - тепер її рейтинг В + замість С, який глава НБУ мала в минулому році. Хоч хтось радий такому бардаку.


Оцените пожалуйста статью
http://news.bayura.net/news/aj_news/381
Последние новости
Добавить комментарий
Авторизируйтесь чтобы добавить комментарий.
0 комментариев
Комментарии отсутствуют
Яндекс.Метрика 2018 bayura.net