Вход | Регистрация

Газовий дефолт по українськи

06 сентября 2016, 18:22
Володимир
журналист

Сьогодні я вирішив підрахувати, при якій ціні на газ стане вигідно їздити на бензині. Для своїх розрахунків я брав машину з двигуном 2 літра, коробкою автомат, обладнаної системою ГБО покоління 4+, з урахуванням того, що в машині постійно включений кондиціонер.

Виходить, що в моєму випадку при їзді по місту в середньому моя машина споживає близько 10,5 літрів бензину, так що при середній ціні на бензин А-95 - 22 гривень за літр виходить близько 220 гривень за кожні 100 кілометрів.

З огляду на, що газ мене енергійний, ніж бензин, при тих же умовах у мене йде близько 16,5 літрів газу на 100 кілометрів шляху, що при ціні в 11,50 за літр обійдеться в 190 гривень.

Виходить, що при нинішній ціні на газ економія на 100 кілометрах шляху трохи більше 30 гривень! А якщо ціна за газ підніметься вище 12 гривень за літр, то будь-яка економія взагалі пропаде, а в деяких випадках їзда на газу стане навіть дорожче, ніж їзда на бензині, адже пристрої ГБО 2 покоління «жеруть» газ значно більше, а саме ними оснащені 70% вітчизняних машин.

Я вже мовчу про ТО газового обладнання, яке треба робити кожні 10 000 км, і про те, що газ іноді псує двигун і «сушить» масло, вимагаючи доливання 500 мг оного кожні 5000 км., А літр олії сьогодні дешевше 200 гривень не знайти .

Виходить, що в Україні вже немає вигоди від перекладу машини на газ, а вже перекладені на газ «хлібовозки» та інший «логістичний транспорт» буде змушений підняти ціну на перевезення, що автоматично підвищить ціни на продукти, як мінімум на 30-40%!

До речі в Криму, ціна на автомобільний газ в перекладі на гривню лише 5,45 грн / л, а ціна літра А-95 близько 13 гривень за літр. Питання, чи захочуть жителі Криму повернутися під контроль Київської влади? Я вже мовчу про те, що в Криму ціна за «комуналку» в рази менше ніж в Україні. Наскільки ми знаємо, газ і горючі в Росії ми не купуємо, але в США літр А-95 вчора коштував всього 14 центів, що в перекладі на гривню аж 3,64 грн. Питання куди йдуть супер прибутку «керосинника» і чому ціна на газ і бензин в злиденній Україні дорожче ніж в США?

Виходить, що не зростання курсу обміну долара впливає на ціну товарів в магазинах, а ціна на автомобільний газ підвищує вартість життя в країні і запускає спіраль інфляції.

Зараз йде збиральна, і весь транспорт в сільському господарстві працює саме на газу, а якщо зростає вартість доставки товару, то й зростає ціна в магазині.

Ще місяць тому газ на АЗС коштував всього 7,50 гривень за літр, а сьогодні вже 11,50 грн. при цьому долар зріс лише на 1,25 грн! Чим пояснити таке стрімке зростання цін на ГАЗ для машин я не знаю, напевно це чергова «диверсія Путіна».

Якщо завтра ціна газу не відкотитися на рівень 8,50 за літр, і винні в зростанні ціни газу не будуть показово покарані, то дефолт України відбутися вже через 3 місяці і навіть транш МВФ нам не допоможе.


Оцените пожалуйста статью
http://news.bayura.net/news/aj_news/381
Последние новости
Добавить комментарий
Авторизируйтесь чтобы добавить комментарий.
0 комментариев
Комментарии отсутствуют
Яндекс.Метрика 2018 bayura.net